Kurumsal İletişim Dili Oluşturma

Kurumsal İletişim Dili, şirketinizin iç iletişiminde veya şirket dışı iletişim kurmak için kullandığı tüm ifade şekilleri ve görsel formatlarını içerir. İç mesajlaşma metin ve görsellerinden web içeriğine, basın bültenlerine, yıllık raporlara ve reklam sloganlarına kadar kurumsal iletişimi bir bütün olarak etkiler.


Birden çok hedef pazara sahip  uluslararası şirketler için birden fazla dilde yepyeni iletişim stratejilerinin de tasarlanmasını gerektiren karmaşık ve bir o kadar da özel bir çalışma türü "Kurumsal İletişim Dili" üzerine çalışmak.


Kurumsal dil, şirketinizin imajının ve kimliğinin önemli bir parçasıdır. Örneğin dil, müşteriler, iş ortakları, hissedarlar ve olası çalışanlar dahil olmak üzere paydaşlarınız nezdinde şirketiniz hakkında bir izlenim yaratır. Sadece bununla sınırlı kalmaz, iş yaptığınız sektöre ve hedef kitlenize göre değişmekle birlikte pek çok örnekte görüldüğü gibi kurumsal itibar çalışmasının da bir parçası olabilir.


Kimi zaman pazarlamanın ya da şikayet yönetiminin de bir parçası olabilir ancak en önemlisi özellikle kurumsal müşterilerle çalışan firmalar ve/veya ş kolları için itibarın önemli bir parçası olduğu gerçeğidir. 


Güzel kartvizitleriniz var, üniformalarınız, iş kıyafetleriniz, araçlarınız, ekipmanlarınız ya da kıyafetleriniz. Firmanızı, müşteri firmalar karşısında çok iyi temsil ediyorsunuz ancak her konuda standardı yakaladığınız firmanızda ne imzalar, ne unvanlar ne de yazışma formatları konusunda standardı yakalayamıyorsunuz. Aynı mail silsilesinde herkes farklı bir dil mi konuşuyor? Sıklıkla tekrarlanan durumlar karşısında her gün tekrar tekrar mail yazmaktan bıktınız mı?


Hepsinin çözümü KOLAY MEDYA'da var.


Kolay Medya sizin için, işinize, sektörünüze özel çözümler geliştiriyor. Bize ulaşın, şirketinizin yeni kurumsal iletişim dilini birlikte tasarlayalımSİZİN İÇİN NE YAPIYORUZ?